Forumul Angajatilor

Acest forum se adreseaza tuturor angajatilor Kaufland, Yazaki, Johnson Controls, Calsonic, Bosman, Praktiker, Bricostore, Obi, Real .Sugestii la nivel de conducere, pareri si nemultumiri in ce priveste munca si conditiile create de angajator.

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Salutare dragi colegi.

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 19/03/2008

MesajSubiect: Salutare dragi colegi.   Mar Aug 16, 2011 6:41 pm

Va cer scuze pentru perioada de inactivitate a forumului dar probleme au disparut si speram ca pe viitor sa fie totul ok si in acest timp va rog sa intrati si sa va spuneti parerile voastre in legatura cu angajatorii dvs.

Daca tot suntem la acest capitol doresc sa incep eu cu parerile legate de munca in cadrul firmei Kfl, este valabil si pentru dvs cei care ati lucrat in trecut, parerile mai multor persoane conteaza pentru cei interesati de un astfel de job.

Am inceput acum 5 ani la depozitul central Ploiesti ca piker la legume/fructe si pot sa spun ca am fost multumit o perioada, singura nemultumire o aveam ca luam banii o data pe luna, lucrurile au decurs ok cam un an si jumatate cand in febra avansarilor toti lucratorii mai vechi au devenit sefi de tura chiar daca unii nu aveau mai mult de 8 clase. Aveam sefi de tura care la sch 3 dupa ce se termina pikingul si faceam curatenie imprastia gunoiul din tomberoane 'sa avem de munca', mai aveam si "sefe de tura" care au venit direct de la stana (la propriu) dar ii placea viata si dee ..... aveam sefi mai mari afemeiati. Drepturile noastre cadeau incet, filialele se inmulteau, pauzele ..... aproape deloc.. . Ce sa mai vorbim am vazut ca nu mai tine si am trecut pe depozitare dar si aici aveam probleme pentru ca nu eram decat doua persoane si nu reuseam sa facem fata. Daca doreai sa avnsezi trebuia sa ai limba sutire si informatii pretioase, am inceput sa fac receptii marfa o perioada de 4 luni dar nimeni nu se obosea sa imi schimbe incadrarea si asta a pus punct relatiei mele cu acesta firma.
Chiar sunt interesat sa aflu detalii mai noi de la voi mai ales ca acum stiu ca este un departament nou numit TICO unde temperatura trece de-20 grade .
Sus In jos
http://forumul-angajatilor.bestofforum.com

Salutare dragi colegi.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» dragi vizitatori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Angajatilor :: Forumul Angajatilor :: Kaufland-
Mergi direct la: